שאלות נפוצות

יעד אורטופדיה הינה קליניקה אורטופדית בהנהלת רוני שלי ואבי ירדני ובה עובדים כ-30 אנשי מקצוע בתחומי התמחות שונים. יעד אורטופדיה מתמקדת בתחום המכשור האורטופדי ומספקת מגוון מכשירי הליכה מתקדמים.

לבירור זכאות בפעם הראשונה (לאחר קבלת הפניה מרופא אורטופד) יש לפנות למכון הלאומי לשיקום-מכון לואיס בטלפון 037575660.
*זכאות מותנת באזרחות ישראלית יש להציג ת.זהות עם שם הילד בספח.

 

לפי משרד הבריאות/מכון לואיס ילד זכאי לחדש כל שנה עד גיל 18.

מבוגר זכאי לחדש את הסדים כל 3 שנים.

כדי לחדש יש לקבוע תור לרופא מורשה חתימה של משרד הבריאות/מכון לואיס בטלפון 037575660. הרופא יאשר את החידוש, יקבע המשך טיפול ואת סוג הסדים המתאים למטופל ויתן למטופל את הטפסים לחידוש. את הטפסים האלו יש לשלוח אלינו בפקס (03-518-4329) או במייל (office@yaadltd.com) אנחנו נגיש לאישור בית המלאכה ולאחר מכן נזמן את המטופל אלינו למידות.

בכדי להתחיל את תהליך הזמנת הסדים במימון משרד הבריאות על המטופל להיות מופנה ע"י אורטופד של קופת חולים או בית חולים. לאחר מכן יש לקבוע תור לרופא מורשה חתימה של משרד הבריאות/מכון לואיס בטלפון 037575660. הרופא יקבע את סוג הסדים המתאים למטופל וימלא טפסים. את הטפסים האלו יש לשלוח אלינו בפקס או במייל אנחנו נגיש לאישור תקציב ולאחר מכן נזמן את המטופל אלינו למידות.

מחיר הסדים נקבע לפי מחירון מכון לואיס ואחוזי ההשתתפות העצמית הם קבועים. עבור מטופלים הזקוקים לסדים בשתי הרגליים גובה ההשתתפות העצמית הוא 10% מסך עלות הסדים. עבור מטופלים הזקוקים לסד ברגל אחת בלבד גובה ההשתתפות העצמית הוא 25% מסך עלות הסדים.

ניתן להוציא פטור מהשתתפות עצמית במקרים מסויימים. כדי לבדוק זכאות לפטור מלא יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית הקרובה אליכם.
לעיתים יוחלט ע"י לשכת הבריאות על פטור חלקי ועלות השתתפות נמוכה יותר.

אנו ממליצים על נעלי ספורט רחבות. הסדים גורמים להגדלת מידת הנעלים בשתי מידות, אך עדיין באם נבחר את הדגם הנכון נוכל למצוא נעל אשר אינה מקשה על ההליכה על אף היותה גדולה. על כן המלצותינו הם:
נעל בעלת פתיחה מקסימלית, שהלשון של הנעל מתחילה קרוב ככל האפשר לאזור האצבעות. ספידה אשר אינה מודבקת בתחתית הנעל אשר אותה אפשר להוציא ובכך ליהנות מחלל גדול יותר, שהאזור הקדמי של הנעל יהיה מוטה כלפי מעלה (נעל ריצה). הדבר יעזור במעבר הרגל בזמן ההליכה. איננו רואים יתרון בנעלים גבוהות ומכאן שהמלצתנו היא על נעלים חצאיות יותר קלות לנעילה וקשירת השרוכים.

 

באופן כללי אנו ממליצים על לבישה של כ 6-8 שעות ביום. אך לעיתים דבר זה אינו עומד בקנה אחד עם הטיפול הספציפי עבור ילדכם. עם קבלת הסדים עליכם להתחיל תהליך הסתגלות לבישת הסדים בזמנים קצובים עד למילוי הוראות הצוות הרפואי.

לאחר הורדת הסד יש להמתין כ – 20 דקות לבדוק אם נותרו סימנים אדומים. באם כך הדבר יש להגיע לקליניקה להתאמה חוזרת. יש לציין כי מבחינתנו סימנים מדאיגים הינם סימנים אשר מופיעים באזורים של העצמות. אזורים אלה עלולים לפתח פצע לחץ כך שלא ניתן יהיה להמשיך ולהלביש את הסד לתקופה ארוכה.

את הסדים ניתן לנקות עם מגבונים.

webthenet עיצוב ובניית אתרים
דילוג לתוכן